joi, 4 august 2011

NK Varazdin - Dinamo 1-2/ Superiori

Dinamo s-a calificat in play-off-ul Europa League dupa ce a castigat, scor 2-1, returul cu NK Varazdin (in "Groapa" a fost 2-2). Au marcat Danciulescu (7') si Catalin Munteanu  (26'), in timp ce pentru gazde a punctat Golubar (14').

Final de partida, Dinamo merge in play-off-ul Europa League dupa 2-1 pe terenul lui NK Varazdin

90+2' Tucudean primeste cartonasul galben

90' Tucudean i-a luat locul lui Marius Niculae

88' Sacer vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Balgradean

81'
Krklec respinge miraculos, sutul de la aproximativ sase metri i-a apartinut lui Moti

76' Safaric trimite putin pe langa poarta dintr-o lovitura libera de la 17 metri. Faza importanta pentru NK Varazdin

72' Torje primeste cartonasul galben

70' Balgradean nu poate retine o minge, iar sutul lui
Gluhak, dintr-o pozitie foarte bune, se duce peste poarta. Ocazie mare pentru gazde

68' Apararea croata respinge de pe linia portii un sut al lui Marius Niculae

64' Patrascu i-a luat locul lui Alexe (accidentat)

59' Krklec se intinde si retine un sut in diagonala al lui Catalin Munteanu

52' Catalin Munteanu primeste cartonasul galben

51' Krklec
retine fara emotii un sut in forta al lui Danciulescu

50' Moti blocheaza in ultimul moment un sut al lui Glavina

49' Marius Niculae este avertizat cu cartonas galben

46' Torjak i-a luat locul lui Vugrinec

Fluier final de prima repriza, NK Varazdin - Dinamo 1-2

40' Tkalcic suteaza, mingea se duce la mare distanta de tinta dinamovista

28' Glavina trimite din apropiere, iar Balgradean respinge cu un reflex deosebit

26' Krklec respinge in lateral o lovitura libera a lui Torje, iar Catalin Munteanu inscrie din apropiere. NK Varazdin - Dinamo 1-2

24' Ivan Conjar primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Danciulescu

18' Sacer este gasit cu o pasa buna, dar sutul acestuia de la cativa metri, lateral dreapta, se duce pe langa poarta lui Balgradean

14'
Golubar inscrie din apropiere, dupa ce Balgradean reusise sa respinga un sut la coltul lung al lui Glavina. NK Varazdin - Dinamo 1-1

11' Krklec degajeaza gresit, mingea ajunge la Torje, iar sutul puternic al acestuia trece putin peste poarta

7' Torje centreaza perfect, lovitura de cap a lui Marius Niculae este respinsa de Krklec pana la Danciulescu, iar acesta inscrie cu un sut puternic de la aproximativ zece metri. NK Varazdin - Dinamo 0-1